O Przebrnie

Słowem wstępu

To urocza miejscowość, administracyjnie należąca do Krynicy Morskiej. Atutem jest przede wszystkim spokój... spokój, o który ciężko w kurortach przyciągających setki tysięcy turystów.

Założę się, że docenić Państwo uroki tej nieskazitelnej plaży. Czasem człowiek odnosi wrażenie, że znajduje sie na bezludnej wyspie, ... ta cisza... szum fal, lazur nieba i odległość dzieląca nas od szarego codziennego świata, to wszystko sprawia ze można odetchnąć pełną piersią i cieszyć sie pięknem natury. A co więcej, nikt nam nie skacze po głowie, nikt nie sypie piaskiem przechodzac obok i nikt nie zasłania słońca...

Przebrno - zarys historyczny

Pierwsze wzmianki o istnieniu osady rybackiej, mieszczącej się na terenie tejże miejscowości wskazują na koncówkę XV w. - pod nazwą Pribernow.

W czasie II Wojny Światowej mieścił się tutaj niemiecki podobóz obozu koncentracyjnego w Sztutowie - Pröbernau.

*W przygotowaniu.

Teraźniejszość w Przebrnie

W roku 1991r. po połączeniu się Przebrna, Piasków, Siekierek oraz Krynicy Morskiej, stało się częścią nowoutworzonej gminy miejskiej - Krynicy Morskiej.

Obecnie na terenie znajduje się tutaj kilka gospodarstw, domostw, leśniczówka oraz ośrodki wczasowe. W sezonie letnim czynny jest sklepik z podstawowymi produktami spożywczymi oraz przemysłowymi, a także mały bar.

Krynica Morska i Przebrno - ludzie listy piszą... ;-)

Jeżeli odwiedzili Państwo Przebrno, są Państwo stałymi bywalcami, lub byli choć raz tutaj raz, prosimy o podzielenie się swoimi uwagami, które umieścimy w tej części naszej strony.
Listy prosimy kierować na nasz adres e-mail: przebrno@gmail.com


Lipiec 2011

Witam,
Bardzo się cieszę, że powstała strona miłośników Przebrna, bo jestem jednym z nich. Przyjeżdżam tu od 21 lat. Znam to miejsce jak własną kieszeń.... ludzi, którzy tu mieszkają i tych którzy przyjeżdżają. Te same kundle szczekają na mnie od lat, te same krowy pasą się na łąkach, te same bociany siedzą w gniazdach. Jak i również, ci sami pijaczkowie siedzą pod sklepem. Zawsze mówię im "dzieńdobry". Piękne miejsce dla wrażliwych dusz. Pusta plaża, morze tylko dla mnie, zalew tylko dla mnie. Komary, pająki tylko dla mnie. Aż strach się zachwycać, bo sie ludzi najedzie. Dziękuję i pozdrawiam.

Agnieszka z Ząbkowic Śl.

Przebrno.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone | przebrno@gmail.com

statystyka